Latamy dronami

Zajęcia w ramach projektu Razem w chmurach wkroczyły w kolejny etap. Rozpoczęliśmy szkolenie w zakresie sterowania dronami. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadził Grzegorz Dziedzic-pilot zawodowo pracujący dronem.

Wykład teoretyczny zawierał elementy budowy i sterowania dronami orz najważniejsze czyli bezpieczeństwo wykonywania lotów dronami. Instruktor przekazał naszej młodzieży gdzie można latać i jak robić to bezpiecznie. Teoria przeplatana była zajęciami praktycznymi. Drony posiadają napęd elektryczny i w przerwach na loty musieliśmy ładować akumulatory. Instruktor zaprezentował też swojego profesjonalnego drona służącego do kręcenia filmów i robienia zdjęć.
Z dużą radością musimy stwierdzić, że nasi młodzi kursanci są bardzo pojętni i praktycznie wszyscy po dwóch godzinach praktyki potrafią stabilnie utrzymywać drony w powietrzu. W ramach zajęć samodzielnych, w domu będą ćwiczyć kolejne etapy latania. Na kolejnych zajęciach sprawdzimy postępy.
Swoje maszyny w locie pokazali też modelarze. Mogliśmy podziwiać latającego Jak-a, Spitfire'a orz motoszybowiec.
Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie tematyką lotniczą, ponieważ zajęcia musieliśmy zakończyć znacznie później z racji wielu pytań ze strony kursantów. Pytania są zawsze konkretne i przemyślane przez co widać, jak bardzo tematyka lotnicza potrafi robudzić umysł młodej osoby.